STIER S.C. Gorzów Wlkp.

Taśmy paroprzepuszczalne

Doskonała szczelność okien jest dzisiaj jedną z najważniejszych cech wszystkich budynków energooszczędnych. Połączenie ościeżnicy okiennej z murem stanowi najsłabszy punkt całej konstrukcji, który nieodpowiednio zabezpieczony stworzy mostek cieplny. Bezproblemowa ucieczka ciepła z wnętrza to przede wszystkim wyższe koszty ogrzewania zimą oraz klimatyzowania pomieszczeń w okresie letnim.

Nasze taśmy paroprzepuszczalne Hanno stanowią idealne rozwiązanie tego problemu. Ich nowoczesna struktura z jednej strony skutecznie zatrzymuje wiatr czy nawet bardzo silne opady, nie dopuszczając do tego, aby wilgoć dostawała się do masy uszczelniającej okno. Jednocześnie taśma paroprzepuszczalna do okien pozwala złączom na oddychanie, a co za tym idzie, szybkie odparowanie nagromadzonej wody. Niepozorna warstwa materiału uszczelnia więc budynek, jak i nie dopuszcza do pojawiania się pleśni oraz grzybów w miejscu łączenia ościeżnicy z murem.

Estetyka w każdym calu

Wykorzystanie taśm paroprzepuszczalnych na okiennych fugach to nie tylko zwiększenie energooszczędności budynku, ale także poprawa estetyki. W ofercie posiadamy specjalne taśmy w bardzo atrakcyjnej cenie, przystosowanie do ich późniejszego malowania lub tynkowania. Zewnętrzne szczeliny pomiędzy murem a ościeżnicą są idealnie zaizolowane i pięknie wykończone oraz, co najważniejsze, dzięki nim można cieszyć się idealnym komfortem termicznym, niezależnie od pogody i aktualnej pory roku.

Bardzo prosty montaż

Zastosowanie taśmy paroprzepuszczalnej do okien jest wyjątkowo proste, tanie i szybkie. Proces zamyka się jedynie w kilku krokach:

 • dokładne oczyszczenie powierzchni klejenia, łącznie z odtłuszczeniem;
 • przyklejenie paska taśmy na oczyszczoną powierzchnię (z wykorzystaniem dodatkowego kleju lub bez niego, w zależności od rodzaju taśmy i rodzaju podłoża);
 • powtórzenie klejenia na wszystkich stronach ramy okiennej.

Idealna do nowego, jak i starego budownictwa

Produkty marki Hanno idealnie nadają się nie tylko do zastosowania w nowoczesnym budownictwie. Ich świetne właściwości oraz prostota aplikacji sprawiają, że z powodzeniem można je wykorzystać także do poprawy parametrów cieplnych budynków starszych, remontowanych czy poddawanych kompleksowym pracom renowacyjnym. Niskim kosztem i niewielkim nakładem pracy można zlikwidować mostki cieplne na różnych szczelinach, poprawiając komfort termiczny we wnętrzu i zmieniając charakter całego budynku na dużo bardziej energooszczędny.

Wszystkie z dostępnych w ofercie taśm paroprzepuszczalnych zostały bardzo dokładnie opisane i zachęcamy do zapoznania się z tymi szczegółowymi informacjami, jak i z atrakcyjnymi cenami. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości zawsze służymy swoją profesjonalną poradą techniczną.

 • Hanno®-Folienband FA Easy

  Hanno®-Folienband FA Easy i FA Easy+

  odporna na UV - aż 12 miesięcy !

  Taśmy zewnętrzne Hanno FA-Easy mają odporność na UV 12 miesięcy. Jest to szczególnie istotne, w przypadku, gdy nie można określić terminu otynkowania i zabezpieczenia ościeży okiennych. - przy FA - Easy

 • Hanno® Folienband FA-D

  Hanno® Folienband FA-D

  Taśma składa się z kombinacji paroprzepuszczalnej membrany funkcyjnej i flizeliny.

 

Taśmy paroprzepuszczalne do okien - atrakcyjne ceny


Jak wygląda montaż taśmy paroprzepuszczalnej? Na suchą, odłuszczoną i oczyszczoną z pyłu oraz kurzu powierzchnię przykleja się - mocno dociskając - pasek taśmy paroprzepuszczalnej. Czynność tę powtarza się na wszystkich stronach uszczelnianego okna. Ułatwieniem jest również to, że w przypadku taśm EASY do przyklejania taśmy do okien paroprzepuszczalnej nie trzeba stosować dodatkowego kleju ani podkładu. Montaż tego materiału można przeprowadzić nawet w niskiej temperaturze.


Dodatkowym atutem jest to, że taśma paroprzepuszczalna do okien dostępna jest w atrakcyjnej cenie - sprawdź szczegóły naszej oferty! Ponadto zachęcamy do skorzystania z zamieszczonej tu instrukcji technicznej montażu taśmy paroprzepuszczalnej do okien.

Do góry