STIER S.C. Gorzów Wlkp.

Hanno®-3E Folienkleber S

  • Hanno®-3E Folienkleber S

    Hanno®-3E Folienkleber S

1-składnikowa masa klejąca i uszczelniająca. Podstawa: fizycznie wysychająca, masa uszczelniająca na bazie akrylatu, bez rozpuszczalników.

Właściwości produktu

  • Bardzo dobra przyczepność do taśm foliowych Hanno® i większości podłoży budowlanych
  • Wodoszczelny po utwardzeniu
  • plasto-elastyczny
  • Bezwonny
  • Rozciągliwy
  • Nadaje się do malowania i tynkowania
  • Temperatura zastosowania od + 5°C

Obszar zastosowania

Służy do klejenia taśm foliowych Hanno® do betonu, kamienia, tynku i innych trwałych powłok natryskowych, drewna, metalu, różnych tworzyw sztucznych itd. w zabudowie wewnętrznej oraz przy suchej pogodzie (potrzebna do utwardzenia) także przy zabudowie zewnętrznej.

Sposób uzycia

Powierzchnia musi być czysta, wolna od kurzu i tłuszczu oraz trwała i stabilna. Kurz, tłuszcz, olej oraz luźne cząstki muszą zostać usunięte. Podkład/primer nie jest zazwyczaj wymagany (w razie potrzeby przeprowadzić próbę). Problematyczne podłoża powinny być zagruntowane. Do stosowania przy temperaturze powyżej +5°C. Elastyczny dopiero po całkowitym utwardzeniu. Powierzchnia musi być pozbawiona skroplin i lodu. W obiektach o temperaturze poniżej +5°C oraz klejeniu na nieporowatych podłożach, zaleca się przeprowadzenie prób. Klej nanieść na powierzchnię równomiernym ściegiem bez przerw (powinna być zapewniona szczelność powietrzna) i docisnąć do klejonego materiału. Nie dociskać zbyt mocno: powinna zostać zachowana grubość ok. 1mm warstwy kleju. Klejenie powinno być przeprowadzone na całej powierzchni (patrz wytyczne do montażu/TR 20, RAL, ift Rosenheim). Niezbędna zdolność do przejmowania ruchu konstrukcji jest zapewniona przez odpowiednie dodatki. Klejone złącza w trakcie utwardzania, nie są w pełni zdolne do przenoszenia obciążeń.

Utylizacja

Nie wyrzucać resztek do kanalizacji ani WC, lecz oddać do punktu utylizacji odpadów. Nie utylizować wraz z odpadami komunalnymi. Należy przestrzegać lokalnych przepisów.

Forma dostawy

Kolor: szary w opakowaniach foliowych 600 ml., karton: 20 sztuk, 1 paleta: 60 kartonów.

Dane Techniczne

Ciężar właściwy DIN 53217-T2 1,53 g/cm3
Twardość wg.Schore’a A DIN 53505 25
Czas schnięcia otwartego 23 °C/50%rF ok. 10-20 min
Utwardzenie 23 °C/50%rF ok. 2-3 mm/dzień
Zmiana objętości DIN 52451 23 %
Nie jest odporny   na rozpuszczalniki organiczne
Możliwość malowania   po całkowitym wysuszeniu
Odporność termiczna   utwardzony - 40°C do +85°C
Temperatura aplikacji   +5°C do +40°C, nie przy deszczu
Przechowywanie   w suchym i chłodnym miejscu (10-25°C) 24 miesiące od daty produkcji
Do góry