STIER S.C. Gorzów Wlkp.

Masy klejące i uszczelniające

Proponujemy nowoczesne masy klejące o właściwościach uszczelniających, powszechnie wykorzystywane do przyklejania taśm foliowych Hanno. Zastosowanie bardzo wysokiej jakości materiałów sprawia, że masy uszczelniające cechują się doskonałą przyczepnością do podłoży wykonanych między innymi z:

  • betonu;
  • kamienia;
  • tynku;
  • drewna;
  • metalu;
  • tworzyw sztucznych.

Masy uszczelniające - wieloletnia trwałość gwarantowana przez producenta

Nowoczesne masy uszczelniające Hanno objęte są aż 10-letnią gwarancją trwałości, przy ich wykorzystaniu zgodnie z zaleceniami samego producenta. Klej nie traci swoich właściwości po latach poddawania działaniu wysokich czy bardzo niskich temperatur. Jego istotną zaletą jest również bezwonność, a do tego doskonałe izolowanie różnorodnych szczelin przed wchodzeniem wilgoci.

Prosty sposób aplikacji w każdych warunkach

Samoutwardzalna masa klejąca może być stosowana nawet przy ujemnych temperaturach, maksymalnie do -10°C, jednak pełne utwardzenie następuje przy temperaturze minimalnej +5°C. Produkt powinno się w miarę równomiernie rozprowadzać na klejonej powierzchni, zachowując przynajmniej milimetrową jego warstwę. W trakcie trwania procesu utwardzania należy pamiętać o tym, że klej nie osiąga jeszcze swoich pełnych właściwości związanych z przenoszeniem wszelkiego rodzaju obciążeń.

Aplikacja mas uszczelniających wewnątrz i na zewnątrz budynku

W przypadku stosowania produktu we wnętrzach, należy zadbać przede wszystkim o czystość powierzchni styku. Produkt nadaje się jednak również do użytku zewnętrznego, ale jego aplikacja powinna odbywać się podczas dobrych warunków pogodowych. Najlepsze efekty utwardzania uzyskuje się w czasie słonecznych dni. Niedopuszczalna jest natomiast aplikacja masy uszczelniającej w czasie deszczu lub przy dużej wilgotności powietrza.

Bezproblemowe maskowanie masy uszczelniającej

Istotną zaletą naszych produktów jest możliwość swobodnego ich maskowania po aplikacji. Bezwonny, wodoszczelny i ze świetną przyczepnością do różnych podłoży klej, można po jego utwardzeniu bez problemu pomalować lub pokryć tynkiem, tworząc tym samym estetyczną powierzchnię w miejscu uszczelnionym.

Zachęcamy już teraz do dokładnego sprawdzenia naszej oferty. Każda dostępna w sprzedaży masa uszczelniająca ma szczegółowy opis dotyczący nie tylko jej właściwości, ale także metody użycia, jak i środków ostrożności, które należy zachować podczas aplikacji. Nasi specjaliści zawsze służą swoim wsparciem, pomagając w wyborze najlepszego produktu, odpowiadając na pytania i rozwiewając wszelkie wątpliwości.

Do góry