STIER S.C. Gorzów Wlkp.

System profili podokiennych oraz pod drzwi, podwalin pod HS, poszerzeń

Działając w dziedzinie montażu warstwowego nie mogło w naszym spektrum towarowym zabraknąć takich produktów jak profile podokienne tzw. ciepłe parapety , profile drzwiowe , podwaliny pod okna HS i HST oraz poszerzenia. Stąd nasza współpraca z producentem – firmą Klinar, którego jesteśmy dystrybutorem.

Są to produkty dedykowane ( frezowane ) pod konkretny system okienny np. veka, rehau itd. Jeżeli chodzi o ciepłe parapety i profile drzwiowe są to elementy wykonane ze znanego już na rynku styroduru (polistyrenu ekstradowanego XPS) zupełną nowością są podwaliny i poszerzenia z nowego , innowacyjnego , materiału – klinarytu.

Profile podokienne służą do pewnego uszczelniania dolnego złącza okna z murem (połączenie newralgiczne), zapewniając doskonałą szczelność na wodę i przedmuchy powietrza. Dodatkowo stanowią podstawę pod wewn. I zewn. Parapet. Profile wyżej opisane są nieodzownym elementem całości jakim jest szeroko pojęty tzw.ciepły montaż stolarki.

Podkłady pod okna w montażu wielowarstwowym

Montaż warstwowy jest jedną z nowoczesnych technologii stolarki okiennej, której głównym celem jest maksymalne ograniczenie utraty ciepła z budynku. Podstawowym elementem, który pozwala osiągnąć większą energooszczędność, jest ciepły parapet. Swoje właściwości zawdzięcza zastosowaniu trzech warstw. Są to kolejno:

  • zewnętrzna – wytrzymała paroprzepuszczalna taśma, która chroni piankę izolacyjną przed wilgocią z atmosfery;
  • środkowa – piankowa warstwa izolacji termicznej z XPS, która dokładnie wypełnia przestrzeń między parapetem a ścianą;
  • wewnętrzna – taśma paroszczelna, która chroni izolację przed wilgocią z pomieszczenia.

Innym elementem istotnym dla izolacji termicznej budynku są podwaliny pod okna, inaczej podproża. Produkowane są z klinarytu, czyli utwardzonego polistyrenu.

Podkłady termiczne pod okna – zalety i zastosowanie

Technologia wielowarstwowego montażu jest niezbędna przy rosnących cenach energii i ciągłym nacisku na wdrażanie rozwiązań energooszczędnych w budownictwie. Nadaje się do każdego typu stolarki okiennej – od PCV po drewniane – a także wszystkich rodzajów ścian i parapetów.

Prawidłowo zamontowany ciepły podkład pod okna ma wiele zalet:

Do góry