STIER S.C. Gorzów Wlkp.

Taśmy do ciepłego montażu

Energooszczędne budownictwo to przede wszystkim stosowanie takich rozwiązań technologicznych, które do absolutnego minimum ograniczają ubytki ciepła z wnętrza budynku w okresie zimowym, co przekłada się oczywiście na niższe koszty ogrzewania. Dobre uszczelnienie konstrukcji daje o sobie znać również latem, kiedy to przy wysokich upałach w budynku dłużej utrzymuje się przyjemna temperatura i klimatyzacja nie musi stale pracować na najwyższych obrotach. Najsłabszym punktem wszystkich budynków są okna i, aby maksymalnie ograniczyć straty cieplne w tym miejscu, najlepiej stosować nowoczesne taśmy uszczelniające do ciepłego montażu, które w atrakcyjnych cenach dostępne są w naszej ofercie.

Doskonałe i kompleksowe uszczelnianie okien

Sprzedawane w naszym gorzowskim sklepie materiały do uszczelniania fug okiennych mają wiele zalet, nie tylko ograniczając ubytki ciepła, ale także chroniąc przed wiatrem czy wilgocią. Ich najważniejsze właściwości to między innymi:

  • wykonanie z najwyższej jakości materiałów, wytrzymujących trudne warunki przez długie lata;
  • prostota aplikacji oraz niska cena zakupu;
  • izolacja szczelin oraz ochrona przed pojawianiem się wilgoci, pleśni i grzybów;
  • możliwość montażu nawet przy niskich temperaturach;
  • zastosowanie w nowoczesnym, jak i w starym budownictwie.

Szeroka gama taśm uszczelniających i klejów

Nasz sklep z Gorzowa oferuje pełny przekrój materiałów niezbędnych do ciepłego montażu okien, jak i do uszczelniania wielu innych elementów, w tym futryn drzwi. Są to materiały oryginalne, markowe, spełniające najwyższe standardy jakości i objęte wieloletnią gwarancją producenta. Proponujemy między innymi:

  • taśmy uszczelniające rozprężne;
  • produkty paroprzepuszczalne lub paroszczelne;
  • masy do klejenia i uszczelniania;
  • fartuchy EPDM i materiały butylowe.

Szybki montaż zgodnie z instrukcją producenta

Każdy z dostępnych w ofercie materiałów do ciepłego montażu posiada szczegółową instrukcję aplikacji przygotowaną przez samego producenta i z tymi informacjami można zapoznać się już teraz na naszej stronie internetowej, w szczegółowych opisach produktów.

Aplikacja jest w każdym przypadku prosta i wymaga przede wszystkim dokładnego oczyszczenia oraz odtłuszczenia powierzchni. Stosując się do zaleceń producenta, dostaje się wieloletnią gwarancję trwałości materiałów, co przy niskiej cenie ich zakupu oraz usunięciu mostków cieplnych będzie naprawdę opłacalną inwestycją.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami tej oferty, z wszystkimi instrukcjami montażu, jak i z atrakcyjnymi cenami. Zespół naszych pracowników oczywiście zawsze służy swoją pomocą, starając się jak najlepiej doradzić w wyborze, zapewniając jednocześnie swoje profesjonalne wsparcie techniczne. Z wykorzystaniem tych materiałów każdy budynek stanie się bardziej energooszczędny, a więc przyjazny dla środowiska, jak i dla kieszeni właściciela, który odczuje różnicę w znacznie niższych kosztach ogrzewania.

 

Uszczelnienia okienne i fasadowe


Dążenie do energooszczędności w budownictwie obejmuje także produkcję i montaż stolarki okiennej. Obecnie praktycznie wszyscy producenci okien zalecają tak zwany ciepły montaż okien. Taśmy do ciepłego montażu okien to idealny materiał chroniący izolację cieplną ścian przed wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych, przede wszystkim deszczu oraz przed parą wodną i wilgocią znajdującą się w budynku. Można je z powodzeniem stosować w nowo oddawanych budynkach, jak i w tych, które poddawane są termomodernizacji. Nasza oferta obejmuje kilka rodzajów takich taśm; wszystkie one posiadają stosowne certyfikaty. Przyklejanie taśmy do ciepłego montażu jest stosunkowo prostym i nieskomplikowanym zadaniem i można je wykonywać nawet w niskich temperaturach.

 

Instrukcje stosowania taśm do ciepłego montażu:


1. Hannoband 3E i Hannoband 3E ECO

  • Przed klejeniem taśmy
    Taśmę należy przyklejać do gładkiego i czystego podłoża. Wszelkie pozostałości zaprawy muszą zostać usunięte, a podłoże należy wygładzić. Przeciwległe krawędzie fugi powinny być jak najbardziej wobec siebie równoległe, dlatego, jeśli zajdzie potrzeba należy wygładzić lub nawet ponownie wyprofilować ościeże, co może się zdarzać szczególnie w starym budownictwie. Szerokości fugi nie mogą przekraczać wielkości zalecanych przez producenta taśm do ciepłego montażu. Rzeczywista szerokość fugi to odległość między ościeżnicą okna a krawędzią otworu okiennego w ścianie. Stosownie do szerokości fugi należy dobrać odpowiednią taśmę.
  • Przyklejanie taśmy do górnej i do bocznych krawędzi ościeżnicy
    Taśmę przyklejamy tak, aby szara strona taśmy skierowana była na zewnątrz, a czarna strona do wewnątrz. Po odklejeniu około 20 cm papieru ochronnego przykleić taśmę z naddatkiem o długości dolnego zakresu rozmiaru fugi do górnej krawędzi ościeżnicy okna. Taśmę na boki ościeżnicy przyklejamy w podobny sposób z naddatkiem o długości górnego zakresu rozmiaru fugi, w taki sposób, aby utworzyć styczne połączenie w narożu z taśmą przyklejoną do górnej krawędzi. Połączenia tych taśm można wypełnić odpowiednim uszczelniaczem np. Hanno®-3E Folienkleber.
  • Przyklejanie taśmy dolnej
    Taśmę dolną przyklejamy dopiero po wstawieniu i umocowaniu do otworu okiennego ościeżnicy wraz z wcześniej przyklejonymi do niej taśmami bocznymi i górną. Ościeżnicę mocujemy przy pomocy odpowiedniego zestawu śrub montażowych wkręconych we wcześniej wywiercone otwory i popieramy ją oraz poziomujemy, a także pionujemy specjalnymi listwami montażowymi. Do dolnego połączenia zalecane jest użycie taśmy Hanno®-Folienband FI-D lub FI-Easy od strony wewnętrznej oraz taśmy Hanno®-Folienband FA-D albo FA-Easy od strony zewnętrznej. Luki przy taśmach bocznych należy uzupełnić właściwym uszczelniaczem.

 

2. Hannoband BG1, BG2, HBD, BSB BG1, 600

  • Przed klejeniem taśmy
    Taśmę należy przyklejać do gładkiego i czystego podłoża. Wszelkie pozostałości zaprawy muszą zostać usunięte, a podłoże należy wygładzić. Przeciwległe krawędzie fugi powinny być jak najbardziej wobec siebie równoległe, dlatego, jeśli zajdzie potrzeba należy wygładzić lub nawet ponownie wyprofilować ościeże, co może się zdarzać szczególnie w starym budownictwie. Szerokości fugi nie mogą przekraczać wielkości zalecanych przez producenta taśm do ciepłego montażu. Rzeczywista szerokość fugi to odległość między ościeżnicą okna a krawędzią otworu okiennego w ścianie. Stosownie do szerokości fugi należy dobrać taśmę o właściwym zakresie rozprężania.
  • Przyklejanie taśmy
    Należy odkleić około 20 cm papieru ochronnego i wprowadzić taśmę w głąb fugi równolegle do jej krawędzi, w taki sposób, aby lico taśmy było wgłębione na 1 do 2 mm w stosunku do lica ościeżnicy. Na taśmę nałożyć warstwę kleju i docisnąć ją do właściwej strony fugi przy pomocy np. szpachelki. Powtarzać tę czynność aż do całkowitego wypełnienia fugi. Należy uważać, aby w żadnym razie nie załamywać taśmy. Stosując nieskompresowaną taśmę, trzeba docinać ją z naddatkiem 2 do 3 cm w stosunku do długości fugi. Pewniejsze połączenie uzyskamy, dociskając np. ściskiem mocowane elementy do konstrukcji, co zwiększy kompresję taśmy i szczelność połączenia.

 

3. Hannoband FI-D, FA-D i DUO

  • Przed klejeniem taśmy
    Należy zadbać o to, aby powierzchnie, do których będzie klejona taśma, były suche i trwałe. Nie mogą one być zakurzone, zatłuszczone czy zaolejone. Bezwzględnie należy usunąć luźne fragmenty podłoża. Powierzchnię podłoża gruntujemy rozcieńczonym klejem, co poprawia jej przyczepność.
  • Klejenie taśmy
    Odmierzyć ilość taśmy potrzebną do wyklejenia trzech stron okna z naddatkiem około 10 cm. Odkleić niezbyt długi pasek folii ochronnej i przy pomocy rolki dociskowej lub innego narzędzia przykleić taśmę do ukrytej krawędzi ościeżnicy. Na narożach uformować zakładki, a ich samoprzylepne paski ścisnąć tak, aby nie przedostawało się w tym miejscu powietrze. Ościeżnicę okna wraz z paskami zamontować w standardowy sposób, a szczelinę pomiędzy nią a ścianą wypełnić pianką montażową. Następnie należy zagiąć taśmę pod kątem 90° i wyłożyć na ościeże, przyklejając ją do ściany specjalnym klejem i lekko dociskając, tak aby warstwa kleju miała co najmniej 1 mm grubości. Ważne jest, aby wykładając taśmę na ścianę nie tworzyć zbyt ostrego załamania, ponieważ warstwa tynku w tym miejscu byłaby zbyt cienka i mogłaby pękać.

 

4. Hannoband Fi-Easy, FA-Easy, Duo Easy i Duo Easy 180

  • Przed klejeniem taśmy
    Należy zadbać o to, aby powierzchnie, do których będzie klejona taśma, były suche i trwałe. Nie mogą one być zakurzone, zatłuszczone czy zaolejone. Bezwzględnie należy usunąć luźne fragmenty podłoża. Podłoże gruntujemy tylko wtedy, jeśli zajdzie taka konieczność, a jeśli jest ono bardziej nasiąkliwe, to stosujemy primera. Powierzchnia ściany nie może mieć większych nierówności i luk, przez które mogłoby przedostawać się powietrze, dlatego też w razie potrzeby należy ją wyrównać i przeszlifować.
  • Klejenie wewnętrzne
    Odkleić pasek folii ochronnej i taśmę przykleić na wewnętrzną stronę ościeżnicy. Naroża okleić poprzez nałożenie pasków taśmy na siebie na długości około 5 do 10 cm, a paski tak skleić, aby nie mogło przedostawać się przez nie powietrze. Stosując taśmy w wersji Easy+ z dodatkowym paskiem przylepnym, przykleić go do zewnętrznej ukrytej krawędzi ościeżnicy; w tym przypadku także należy odpowiednio uformować zakładki na narożach, tak aby nie przedostawało się tamtędy powietrze. Po zamontowaniu, w standardowy sposób, ościeżnicy, szczelinę między nią a ścianą wypełniamy pianką montażową, po czym wykładamy i wyklejamy taśmę na ścianę, uważając przy tym, aby nie była ona zbyt ostro załamana.
  • Klejenie zewnętrzne
    Po usunięciu folii ochronnej naklejamy część taśmy na zewnętrzną część ościeżnicy, a drugą część do ściany. Stosując taśmy w wersji Easy+ z dodatkowym paskiem przylepnym, przykleić go do zewnętrznej ukrytej krawędzi ościeżnicy.
Do góry